କୋରନା ପାଇଁ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା ଚାଲିଲେ 200 କିଲୋମିଟର 


ଜାଲାଉନ୍ (ୟୁପି): ନୋଏଡାର ଏକ ନିର୍ମାଣ ସ୍ଥଳରେ ଦ daily ନିକ ୱାଗର୍ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଜଣେ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ 200 କିଲୋମିଟର ଅତିକ୍ରମ କରି ଜାଲାଉନ୍ ଜିଲ୍ଲାର ରଥ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ନିଜ ଗାଁ ଅଣ୍ଟା ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି।

 ଅଞ୍ଜୁ ଦେବୀ, 25, ଆଠ ମାସର ଗର୍ଭବତୀ, ଦୁଇ ଦିନ ଏବଂ ଦୁଇ ରାତିରେ ଦୂରତା ଅତିକ୍ରମ କରି ରବିବାର ରାତିରେ ତାଙ୍କ ଗାଁରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ |
 ରଥରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଅଞ୍ଜୁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଅଶୋକ, 28, ଏକ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଯାଇ ସେଠାରେ ଡାକ୍ତରୀ ଯାଞ୍ଚ କରିଥିଲେ।

 ଡାକ୍ତରମାନେ ଥର୍ମାଲ ସ୍କ୍ରିନିଂ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ସ୍ୱାଭାବିକ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ।  ତଥାପି, ସେମାନଙ୍କୁ 14 ଦିନ ପାଇଁ କ୍ୟାଣ୍ଟିନ୍ ରଖିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଥିଲା |

 ଅଶୋକ ଜଣେ ଭୂମିହୀନ କୃଷକ ଏବଂ ନୋଏଡାର ଏକ ନିର୍ମାଣ ସ୍ଥଳରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି |  ସେମାନେ ଓରାଇ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 200 କିଲୋମିଟର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିଲେ ଏବଂ ଶେଷରେ ଏକ ଲୋଡରରେ ରଥରେ ପହଞ୍ଚିଲେ |  ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଅଞ୍ଜୁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ସହିତ ନିରନ୍ତର ଯୋଗାଯୋଗରେ ଥିଲେ।

 କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟରଙ୍କ ଦ୍ୱରା ଆମର ଦେୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇ ନ ଥିବାରୁ ଆମେ ପୂର୍ବରୁ ବାହାରକୁ ଯାଇପାରିଲୁ ନାହିଁ।  ଆମେ ‘ରୋଟି’ ଏବଂ ‘ସାବଜୀ’ ପ୍ୟାକ୍ କରିଥିଲୁ ଏବଂ ପରେ କିଛି ଲୋକ ଆମକୁ ରାସ୍ତାରେ ଖାଦ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ |  ମୁଁ ଆରାମ ପାଇଛି ଯେ ଶେଷରେ ଆମେ ଘରକୁ ଫେରିଛୁ ବୋଲି ଅଶୋକ କହିଛନ୍ତି।

Comment Now

Previous Post Next Post