ଗୁଜୁରାଟରେ ପୁଣି 3 ଟି କୋରନା ରୋଗୀ ମୋଟ 73 ଗୁଜୁରାଟ ରେ କୋରନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ସଂଖ୍ୟା

ଗାନ୍ଧିନଗର: ଗୁଜୁରାଟରେ ଆଉ ତିନୋଟି ସକରାତ୍ମକ ମାମଲା ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି ବୋଲି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ମଙ୍ଗଳବାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଯେ ମୋଟ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ସକରାତ୍ମକ କରୋନା ଜୀବାଣୁ 73 କୁ ନେଇଛି।
 ଗୁଜୁରାଟର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗର ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ ଜୟନ୍ତୀ ରବି କହିଛନ୍ତି, “ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଆହୁରି ତିନୋଟି ସକରାତ୍ମକ ମାମଲା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି, ସମସ୍ତେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ସଂକ୍ରମିତ ହେଉଛନ୍ତି।  ଅହମ୍ମଦାବାଦର ପୁରୁଷ (55) ଏବଂ ଜଣେ ଗାନ୍ଧିନଗର ମହିଳା (32) ଉଭୟ ଅହମ୍ମଦାବାଦର ସର୍ଦ୍ଦାର ଭାଲାଭଭାଇ ପଟେଲ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ।  ରାଜକୋଟରେ ଅନ୍ୟ ଏକ ସକରାତ୍ମକ ମାମଲା ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି, ଜଣେ ପୁରୁଷ (28) ଖ୍ରୀଷ୍ଟ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି।  ”

 “ଖୁସି ଖବର ହେଉଛି, ଚିକିତ୍ସା ପରେ ପାଞ୍ଚଟି ସକରାତ୍ମକ ମାମଲା ଡିସଚାର୍ଜ ହୋଇଛି।  ଦୁଇଜଣ ଭେଣ୍ଟିଲେଟରରେ ଥିବାବେଳେ ପାଞ୍ଚଟିର ଅବସ୍ଥା ସ୍ଥିର ରହିଛି ବୋଲି ରବି କହିଛନ୍ତି।

 ଏହା ରାଜ୍ୟରେ ମୋଟ କରୋନା ସକରାତ୍ମକ ମାମଲାକୁ 73 କୁ ନେଇଛି, ଯେଉଁଥିରେ 6 ଜଣ ମୃତ୍ୟୁ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି।  ସର୍ବାଧିକ ସଂଖ୍ୟକ ମାମଲା ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ - 24 ରେ ରହିଛି, ତା’ପରେ ରାଜକୋଟ ଏବଂ ଗାନ୍ଧିନଗର ଉଭୟ 10, ସୁରଟ ଏବଂ ଭଦୋଦରା ପ୍ରତ୍ୟେକ 9 ଟି, ଗିର-ସୋମନାଥ ଦୁଇଟି ପଜିଟିଭ ଏବଂ ପୋରବନ୍ଦର, ମହେସାନା ଏବଂ କୁଚରେ ଗୋଟିଏ।

 73 ଟି ସକାରାତ୍ମକ ମାମଲା ମଧ୍ୟରୁ 32 ଟି ବିଦେଶୀ ଭ୍ରମଣ ଇତିହାସ ଥିଲା, ଦୁଇଟିରେ ଆନ୍ତ state ରାଜ୍ୟ ଭ୍ରମଣ ଏବଂ 37 ଟି ସ୍ଥାନୀୟ ଭାବରେ ସଂକ୍ରମଣ ରୋଗର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ।

 ଗୁଜୁରାଟରେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ସଂକ୍ରମଣ ହେତୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ six ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି।  ପ୍ରଥମ ମାମଲାଟି ସୁରଟରୁ ଜଣେ 67 ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ପୁରୁଷଙ୍କ ସହିତ କୋମର୍ବିଡ୍ ଅବସ୍ଥା ଥିଲା |  ମାର୍ଚ୍ଚ 25 ରାତିରେ ଅହମ୍ମଦାବାଦର ଜଣେ 85 ବର୍ଷୀୟା ମହିଳା ମଧ୍ୟ କୋମୋରବିଡ୍ ଅବସ୍ଥା ଯୋଗୁଁ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିଲେ |  ଦିଲ୍ଲୀର ଭ୍ରମଣ ଇତିହାସ ସହିତ ଭବନଗରର ଜଣେ 70 ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ପୁରୁଷ ପରଦିନ କରୋନା ଜୀବାଣୁରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିଲେ।  ମାର୍ଚ୍ଚ 28 ଏବଂ 29 ଏବଂ ସୋମବାର ଦିନ ଅହମ୍ମଦାବାଦର ଜଣେ ପୁରୁଷ (47) ଏବଂ ମହିଳା (46) ଏବଂ ଭବନଗରର ଜେସର ବ୍ଲକରୁ ଜଣେ ମହିଳା (45) ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି।

 ସମସ୍ତ ମୃତ ରୋଗୀ ମଧୁମେହ, ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପ, ହୃଦ୍ ରୋଗ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଜଟିଳତା ଭଳି କୋମର୍ବିଡ୍ ଅବସ୍ଥାରେ ପୀଡିତ ଥିଲେ |

Comment Now

Previous Post Next Post