COVID-19 ପାଇଁ ଟାଟା ଦାନକଲେ 1,500 ଶହ କୋଟି ଟଙ୍କା  

ମୁମ୍ବାଇ: କର୍ପୋରେଟ୍ ଦୟାଳୁତାର ଏକ ବଡ଼ ଅଙ୍ଗଭଙ୍ଗୀରେ ଟାଟା ସନ୍ସ ଏବଂ ଟାଟା ଟ୍ରଷ୍ଟ ମିଳିତ ଭାବେ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ COVID-19 ମହାମାରୀର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ 1,500 କୋଟି ଟଙ୍କା ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।


 ଟାଟା ଟ୍ରଷ୍ଟ 500 କୋଟି ଟଙ୍କା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିବାବେଳେ ଟାଟା ସନ୍ସ COVID-19 ଏବଂ ଆନୁସଙ୍ଗିକ ରିଲିଫ୍ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପାଇଁ ଆଉ 1000 କୋଟି ଟଙ୍କା ସହାୟତା ଘୋଷଣା କରିଛି।

 ଟାଟା ଟ୍ରଷ୍ଟର ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ରତନ ଏନ ଟାଟା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତ ତଥା ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ବର୍ତ୍ତମାନର ପରିସ୍ଥିତି ଅତ୍ୟନ୍ତ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ଏବଂ ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଆବଶ୍ୟକ।

 ଟାଟା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟଦାୟକ ଅବସ୍ଥାରେ, ମୁଁ ବିଶ୍ୱାସ କରେ ଯେ COVID-19 ସଙ୍କଟ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ଜରୁରୀକାଳୀନ ସମ୍ବଳ ନିୟୋଜିତ କରାଯିବା ଆବଶ୍ୟକ, ଯାହା ମାନବ ଜାତିର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ଥିବା କଠିନ ଆହ୍  ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍ୟତମ।

 “ଭାଇରସ୍ ବିରୋଧରେ ଯୁଦ୍ଧ” କରିବା ପାଇଁ 500 କୋଟି ଟଙ୍କା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ ସମସ୍ତ ପ୍ରଭାବିତ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ସୁରକ୍ଷା ଏବଂ ସଶକ୍ତିକରଣ ପାଇଁ ସେ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲେ।

 ଏହାର କିଛି ଘଣ୍ଟା ପରେ ଟାଟା ସନ୍ସ ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ଏନ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରନ୍ 1,000 ୦ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହାର ସମସ୍ତ ପଦକ୍ଷେପକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ସମର୍ଥନ କରିବା ପାଇଁ ଟାଟା ଟ୍ରଷ୍ଟ ସହ ମିଶି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ ଏବଂ ଗ୍ରୁପ୍‌ର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପାରଦର୍ଶୀତା ଆଣିବା ପାଇଁ ମିଳିତ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

 “ଟାଟା ଟ୍ରଷ୍ଟ ଦ୍ୱାରା ସୂଚିତ ପଦକ୍ଷେପ ବ୍ୟତୀତ ଆମେ ଆବଶ୍ୟକ ଭେଣ୍ଟିଲେଟର ମଧ୍ୟ ଆଣିଛୁ ଏବଂ ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ଶୀଘ୍ର ଉତ୍ପାଦନ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛୁ।  ଦେଶ ଏକ ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ପରିସ୍ଥିତି ଏବଂ ସଙ୍କଟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି |  ଆମେ ସେବା କରୁଥିବା ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଜୀବନଶ quality ଳୀକୁ ହ୍ରାସ ତଥା ପାଇଁ ଯାହା ଦରକାର ତାହା ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କୁ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ ବୋଲି ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରନ୍ କହିଛନ୍ତି।

 ଫ୍ରଣ୍ଟଲାଇନରେ ଥିବା ଡାକ୍ତରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ଉପକରଣ, ବଢୁଥିବା ରୋଗର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଶସକ୍ରିୟା ପ୍ରଣାଳୀ, ମୁଣ୍ଡପିଛା ପରୀକ୍ଷା ବ to ାଇବା ପାଇଁ କିଟ୍ ପରୀକ୍ଷା, ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ମଡ୍ୟୁଲାର୍ ଚିକିତ୍ସା ସୁବିଧା ସ୍ଥାପନ, ​​ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଜ୍ଞାନ ପରିଚାଳନା ଏବଂ ତାଲିମ ପାଇଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପରିମାଣ ବ୍ୟବହୃତ ହେବ |  ସାଧାରଣ ଜନତା |

 ଟାଟା ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟାଟା ଟ୍ରଷ୍ଟ, ଟାଟା ସନ୍ସ ଏବଂ ଟାଟା ଗ୍ରୁପ୍ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ମିଳିତ ଜନସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସହଯୋଗ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଏହି ସଙ୍କଟକୁ ମୁକାବିଲା କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିବଦ୍ଧ ସ୍ଥାନୀୟ ତଥା ବିଶ୍ global ସ୍ତରୀୟ ଅଂଶୀଦାର ଏବଂ ସରକାର ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି ଯାହା ବଞ୍ଚିତ ଏବଂ ବଞ୍ଚିତ ବିଭାଗରେ ପହଞ୍ଚିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ।

 ଟାଟା ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି ମହାମାରୀର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ନିଜ ଜୀବନ ତଥା ନିରାପତ୍ତାକୁ ବିପଦରେ ପକାଇଥିବା ସଦସ୍ୟ ସଂଗଠନର ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଆମେ ଗଭୀର କୃତଜ୍ଞ ଏବଂ ଆମର ଅଶେଷ ସମ୍ମାନ ରହିଛି।

Comment Now

Previous Post Next Post