କଟକ SCB ହସ୍ପିଟାଲ୍ ରେ ହେବ କୋରନା ପରୀକ୍ଷା ଓ ଚିକିତ୍ସା 

କଟକ: ଓଡିଶାର ଏସସିବି ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଏବଂ ହସପିଟାଲ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ କୋଭିଡ -19 ପରୀକ୍ଷା ସୁବିଧା ଆରମ୍ଭ କରିଛି ଯେହେତୁ କରୋନାଭାଇରସ ମହାମାରୀ ମଧ୍ୟରେ ଅଧିକ ଲୋକ ପରୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି।
 ଆଞ୍ଚଳିକ ମେଡିକାଲ ରିସର୍ଚ୍ଚ ସେଣ୍ଟର (ଆରଏମଆରସି) ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଅଲ ଇଣ୍ଡିଆ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ ଅଫ ମେଡିକାଲ ସାଇନ୍ସ (AIIMS) ପରେ ରାଜ୍ୟରେ COVID-19 ପରୀକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ଏହା ହେଉଛି ତୃତୀୟ ସୁବିଧା।

ଗତକାଲି ଓଡ଼ିଶା ସରକାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜ୍ୟରେ ଉପନ୍ୟାସ କରୋନାଭାଇରସ୍ ପାଇଁ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରୁଥିବା କ person ଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ତ ଖର୍ଚ୍ଚ ବହନ କରିବ।

COVID-19 ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ମୁଖ୍ୟ ମୁଖପାତ୍ର ସୁବ୍ରୋଟୋ ବାଗଚି କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ 1000 ଟି ଶଯ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ ଦୁଇଟି COVID-19 ଡାକ୍ତରଖାନା ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ଯୁଦ୍ଧକାଳୀନ ଭିତ୍ତିରେ କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଛି।

ବାଗଚି ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳର ପ୍ରମୁଖ ସରକାରୀ ତଥା ଘରୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ COVID-19 ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ପୃଥକ ୱାର୍ଡ ତିଆରି କରିବାକୁ ସରକାର ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି।

 ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ତିନି ଜଣ ମାରାତ୍ମକ ଉପନ୍ୟାସ କରୋନାଭାଇରସରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି।  ସେମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସହରର ତିନୋଟି ଭିନ୍ନ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ପୃଥକ ଭାବରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି।  ଶେଷ ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ସେମାନଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସ୍ଥିର ଥିବା ଜଣାଯାଇଛି।

Comment Now

Previous Post Next Post